Výroba forem

Výrobou forem se firma BSB s.r.o. zabývá již několik let a proto mé velké zkušenosti v této oblasti. Formu jsme schopni navrhnout včetně návrhu na zpracovávaný materiál, umístění vtoků, problematiku víceotiskových forem či horkých vtoků. Kromě forem na lisování termoplastů jsme schopni zhotovit formu na lisování pryže.

Firma vlastní dvě CNC centra která výrazně zkrátí výrobu forem či elektrod pro případně elektroerozivní obrábění. Vyrobenou formu odzkoušíme na naši lisovně a předáme ji spolu s výliskem a měrovým protokolem ke schválení.

Pokud si zákazník s objednávkou formy zvolí i možnost lisování v naší lisovně, má po celou dobu životnosti formy její servis a drobné opravy zcela zdarma.

V současné době nabízíme zpracování značně tvrdých, kalených vodivých materiálů které nelze zpracovat jinak než elektroerozivní cestou tzv. drátové řezání. Obrábět lze součásti určené na střižné nástroje, formy, náhradní díly ke strojům atd. Principem je oddělování materiálu pomocí elektrického výboje řezacího drátu a obráběné součásti. Takto lze vytvořit velice přesné vnější křivky i otvory různých tvarů, drážky atd.

Výroba na CNC strojích

Společnost vlastní tři obráběcí centra, která jsou schopna obrábět obrobek až do velikosti 1200×700×700 mm a o váze 850 kg.